Fransa Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Kategori:

Fransa Uluslararası Evden Eve Nakliyat

İnsanlar; iş ve eğitim gibi sebeplerden dolayı taşınmak zorunda kalırlar. 1990’lı yıllarda olmadığımız için insanların tüm eşyalarını kendi imkanlarıyla yeni adreslerine taşıması söz konusu değildir. Teknoloji; nakliyat sektörünün de kendisini yenilemesini sağlamıştır. Bu noktada, evden eve nakliyat firmaları tercih edilerek hızlı, kolay ve sorunsuz bir nakliyat süreci gerçekleştirilir.

Şehir içi ve şehirler arası evden eve nakliyat sürecinin tam aksine uluslararası evden eve nakliyat süreci daha sıkıntılıdır. Her şeyden önce, eşyaların gümrükten geçmesi sırasında birtakım yasal prosedürlerin halledilmesi gerekir. Bu noktada, işini en iyi şekilde yapan bir uluslararası evden eve nakliyat firması ile çalışılmalıdır.

Avrupa’nın dev ülkelerinden birisi olarak gösterilen Fransa’da yaşamayı ve çalışmayı isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bu noktada, Fransa’ya taşınmayı düşünen kişilerin eşyalarını da beraberlerinde götürmeleri adına profesyonel bir Fransa uluslararası evden eve nakliyat firması ile çalışması şart haline gelir.

Fransa’ya Taşımacılık

Fransa’ya taşımacılık sürecinde iyi bir nakliyat firması ile çalışmak şarttır. Her şeyden önce, firmanın müşteri ile konuşması ve sürecin nasıl gerçekleştiği hakkında ona bilgi vermesi gerekir. Bu noktada, firmanın fiyat teklifi de belli olur.

Uluslararası evden eve nakliyat firmaları; eşyaların özelliklerine göre fiyat teklifi yapar. Ayrıca, eski adres ile yeni adres arasındaki mesafe de önem taşır. Firma ile müşteri; fiyat konusunda anlaştıktan sonra uluslararası evden eve nakliyat sürecine başlanır. Her şeyden önce, nakliyat işleminin detaylarını içeren bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme; hem firma hem de müşteri tarafından imzalanır. Ancak, sözleşmedeki bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu sayede, her iki taraf da sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olur.

Fransa’dan Taşımacılık

Türkiye’den Fransa’ya olduğu kadar Fransa’dan Türkiye’ye de taşımacılık işlemleri yapılır. Hatta, Fransa; Almanya’nın ardından en çok evden eve nakliyat yapılan ülke olarak dikkat çeker. Bunun yanı sıra, Fransa’dan taşımacılık işlemleri sırasında genellikle karayolu tercih edilir.

Fransa’dan taşımacılık sürecinde daha çok parsiyel taşımacılık seçeneğine başvurulur. Bu yüzden, eşyaların yeni adresine ulaşması ortalama 2-3 hafta sürer. Ayrıca, eşyası olan müşterilerin ekspres taşıma sistemlerinden faydalanması da mümkündür. Bu gibi hallerde, ortalama bir hafta içerisinde eşyalar yeni adresine ulaşmış olur.

Fransa’ya Nakliyat Fiyatları

Fransa’ya nakliyat fiyatları en merak edilen detaylardan birisidir. Ancak, her ülkenin uyguladığı gümrük vergisi tutarının farklı olduğunu söylemeliyiz. Buna ek olarak, Türkiye – Fransa arası mesafe de fiyatlara etki eder. Ayrıca, kişinin eşyalarının miktarı da önem taşır. Çünkü, daha çok eşya; daha geniş bir nakliyat kamyonu gerektirir.

Fransa’ya nakliyat fiyatları zannedildiği gibi yüksek değildir. Fransa; Avrupa Gümrük Birliği üyesi olduğu için birliğin ortak gümrük tarifesini uygular. Bunun yanı sıra, nakliyat fiyatları; firmanın tanınırlığına ve vermiş olduğu hizmet kalitesine göre de değişir.

Fransa Depolama Hizmeti

Uluslararası evden eve nakliyat firmalarının neredeyse tamamı depolama hizmeti de verir. Eşyalarının veya ürünlerinin depoda güvenli bir şekilde saklanmasını isteyenler bu hizmete başvururlar. Ancak, depolama firması seçiminde birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, depolama alanında uzmanlaşmış bir şirket olmalıdır. Bunun yanı sıra, depo alanı; muhtemel risklere karşı sigortalanmış olmalıdır. Depolama ünitesinin iklim kontrollü olması gerekli bir diğer husus olarak göze çarpar. Ayrıca, depolama alanı; bilhassa ev eşyaları için doğru bir şekilde tasarlanmış olmalıdır. Envanter kontrolü en iyi şekilde yapılmalıdır. Depolama hizmeti veren firmanın çalışanları eşya taşıma ve istifleme gibi hususlarda gerekli eğitimleri almış olmalıdırlar.

Türkiye’den Fransa’ya Ev Taşımacılık

Fransa uluslararası evden eve nakliyat firmalarından hizmet almak isteyenlerin bilmesi gereken birçok husus vardır. Taşınma işleminden evvel hangi eşyaların yeni adreslerine gideceğine dair liste hazırlanmalıdır. Doğru ve eksiksiz bir liste olması şarttır. Müşteri; bu listeye bakarak eşyaların tam olup olmadığını kontrol eder. Buna ek olarak, eşya listesi; gümrük sürecinde de faydalı olur. Eşya listesi; fiyatlandırma konusunda da önemlidir.

Fransa’ya Parsiyel Taşımacılık

Türkiye’den Fransa’ya eşya taşınması sürecinde en çok parsiyel taşımacılık tercih edilir. Bu taşımacılık türünde konteyner içerisindeki yükler farklı alıcılara aittir. Zamanında evrak teslimi yapıldığı takdirde hiçbir sorun yaşanmadan taşınma süreci tamamlanmış olur.

Bir yanıt yazın