Evden Eve Nakliyat İşlemlerinde Paketleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Taşımacılık öncesinde yapılacak olan paketleme işlemleri çok önemlidir. Paketleme işlemlerinden önemli olan ise paketlemelerin kim tarafından yapılacağıdır. Standart evden eve taşımacılık hizmetlerinde evin içerisinde yer alan malzemelerin kolilenmesi müşteri tarafından yapılırken kaba eşyalar nakliye şirketi tarafından paketlenmektedir. Bazı durumlarda ise tüm paketleme işlemleri nakliye şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir. Paketleme işlemlerinin A’dan Z’ye nakliye şirketi tarafından gerçekleştirilmesini istiyorsanız bunu daha öncesinden tarafımıza bilgilendirmeniz gerekiyor ki yapacağımız iş için uygun ambalajlama malzemesi tedarik edelim.

Paketleme işlemlerinde kullanılan malzemeler:

Kraft Kağıt : Bu kağıt türü ile cam eşyalarınız sarılır. Kraft kağıt sayesinde cam eşyalarınız ve mutfak gereçleriniz çizilme ve kırılmaya karşı korunmuş olur.

Streç Folyo : Yatak, yorgan, oturma grubu ve diğer her türlü mobilyalar’ın paketlenmesinde öncelikle tercih edilen streç folyo sayesinde eşyalar kir, nem ve toza karşı korunur.

Balonlu Naylon : Balonlu naylon ve türevleri genellikle paketlemenin son katında kullanılır ve eşyaları darbeye karşı koruması için tercih eidilir.

Oluklu Koli : Toplamalı hizmetlerde bütün eşyalarınız oluklu koliler kullanılarak kolileme işlemleri gerçekleştirilir.