Türkiye’den İsveç’e Ev Taşımacılığı

Kategori:

Türkiye’den İsveç’e Ev Taşımacılığı

İsveç, pek çok Türk gencinin hayallerini süsleyen ülkeler arasında yer alır. Uluslararası nakliye kolaylığı ile hiç tanışmamış olan gençler ise bu ülkede yeni bir hayata başlama fırsatı elde ettiğinde sevincini yaşarken bir yandan da kara kara eşyalarını nasıl taşıyacağını düşünür.

Yıllardır sektörde adını güvenilirliği ile duyurmuş olan firmamız, Türkiye’den İsveç’e taşımacılık hizmetleri ile de her zaman siz değerli müşterilerinin yardımına koşmaktadır. Geniş araç filomuz, alanında uzman personelimiz ve yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde sanki 1 saat uzağınızda ki bir şehre taşınır gibi rahat bir nakliye süreci geçireceğinizin sözünü veriyoruz. Yıllardır sektörde verdiğimiz hizmetler sayesinde, her geçen gün daha fazla müşterimizin güvenini kazanıyoruz.

Türkiye’den İsveç’e ev taşımacılığı, resmi pek çok prosedür gerektiren bir işlemdir. Ticari amaçla gidiyor olmasalar bile ülkemizden çıkıp İsveç sınır kapısından geçmek üzere yola çıkan eşyalar için gümrük işlemleri gerekir. Aksi takdirde bu eşyalar sınır kapısında takılı kalır.  Bu nedenle yurt dışı taşımacılık hizmetleri, işinin ehli nakliye firmaları ile yönetilmelidir.

Türkiye’den İsveç’e Taşınırken Hangi Eşyalarımı Götürebilirim?

Türkiye’den İsveç’e taşınırken uluslararası lojistik hizmeti alacak kişilerin en çok sorduğu sorular arasında hangi eşyalarımı götürebilirim? Sorusu yer alıyor. Bu sorunun cevabı ise çok basit: Hepsini! Türkiye’den İsveç’e taşınırken, evinizde ki tüm eşyaları götürebilirsiniz. Ancak öncesinde hepsinin tam olarak yazıldığı bir liste hazırlamanız gerekir. Eşyalarınızın yazılığı olduğu liste ticari amaç gütmeden sizinle beraber geleceğine dair ilgili gümrüğe beyan edilir ve serbest dolaşıma girer. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay listenin tam hazırlanmasıdır. Listede yazılmayan ve gümrüğe beyan edilmeyen hiçbir eşyayı götüremezsiniz. Eğer araçta gümrüğe beyan edilmeyen bir eşya yer alırsa tüm eşyalarınızın sınır kapısında takılmasına ve hiç birini götürememenize neden olabilir.

Türkiye’den İsveç’e Seçerken Nakliye Firmasında Hangi Özellikleri Aramalıyım?

Türkiye’den İsveç’e taşınmak uluslararası lojistik hizmeti gerektirdiği için, bu kararı verdikten sonra ki en önemli adım güvenilir bir nakliye şirketi bulmak olmalıdır. Uluslararası lojistik hizmetlerini, şehirlerarası taşımacılık işlemlerinden ayıran pek çok meşakkatli yanı vardır. Sürecin karmaşık kısmı ise tamamen nakliyecidedir. Gerekli evrakların alınması, sınır kapısından sorunsuz bir şekilde geçilmesi, eşyaların hasarsız bir şekilde ülke değiştirmesi gibi tüm sorumluluklar nakliye şirketine ait olacağı için, bu sorumlulukları üstlenebilecek güven veren bir nakliye şirketi ile anlaşma sağlamak gerekmektedir. Türkiye’den İsveç’e taşınırken hangi nakliye şirketi ile çalışacağınıza hala karar veremediyseniz, görüştüğünüz nakliye firmalarında aşağıda sıraladığımız kriterleri arayarak karar vermeyi daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 • İsveç’e taşımacılık alanında tecrübeli: Her ülkenin sınır kapısında kendine has kuralları vardır. Anlaşacağınız nakliye şirketinin daha önce yurt dışı sevkiyatları yapan bir firma olması ne yazık ki İsveç için gereken her şeyi bildiği anlamına gelmez. Nakliye firmanızı seçerken arayacağınız ilk kriter mutlaka İsveç’e taşımacılık konusunda deneyimli ya da bilgi sahibi bir firma olmasıdır.
 • Doğru paketleme her şeydir: İsveç ile Türkiye arası oldukça uzak bir mesafedir. Eşyaların sınır kapılarında da oyalanacakları düşünülürse, hasar almamaları için özenle paketlenmeleri gerekmektedir. Eşyaların demontaj işlemleri de mutlaka tecrübeli bir montaj ustası tarafından yapılmalıdır. Bir nakliye firması ile anlaşırken kullandıkları ambalajları mutlaka sormalısınız. Aksi takdirde eşyalarınız yolda hasar görebilir.
 • Nakliye sigortası olmazsa olmazlardan: Tabii ki ne müşteri ne de nakliye firması yolda eşyaların başına herhangi bir şey gelmesini istemez. Ancak ne yazık ki ne kadar titiz çalışılırsa çalışılsın hesapta olmayan şeyler olabilir. Örneğin bir yangın kimsenin ön göremeyeceği bir durumdur ve bunun gibi pek çok ön görülemez problem yüzünden eşyalar hasar görebilir. Nakliye firmalarının eşya taşıma sırasında tüm eşyaları sigortalaması ise ön görülemez kazalara karşı maddi anlamda müşteriyi güvence altına alır. Türkiye’den İsveç’e taşınırken eşyalarınızın uzun bir yol gideceğini de hesaba katarak nakliye sigortası yapmayan firmalardan uzak durmalısınız.
 • Gümrük işlemlerinde bilgili bir firma bulmalısınız: Türkiye’den İsveç’e taşınırken eşyalar yurt dışına çıkacağı için sınır kapılarından geçerken bazı evrakların olması gereklidir. Nakliye firması gümrük işlemlerinde bilgili ve donanımlı olursa süreci eksiksiz bir şekilde planlayarak eşyalarınızın sınır kapılarında takılmadan sorunsuz bir şekilde İsveç’e ulaşmasını sağlar.

Yorumlar

 • Merhaba kolay gelsin
  Elimde bir mal var 15 metreküp
  7 palet yani
  Fiyat almak istedim
  Sizin adresinizi teslim ederim
  Benim isveç’teki adres bana teslim edersiniz kapı kapı yani ben sadece fatura yazarım

Bir yanıt yazın