Kayseri Asansörlü Nakliyat Fiyatları

Kayseri’de evini taşıtacak kişiler genellikle taşımacılık öncesi evini asansörlü sistem ile taşıtmaya karar verdikten sonra internet ortamında fiyat araştırması yapmaktadır. Asansörlü taşımacılık fiyatları normal nakliyat fiyatları gibi dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Yaz döneminde yaşanan yoğunluktan ötürü işçilik rakamlarının artması ile birlikte nakliyat fiyatları da artarken kış döneminde ise fiyatlar düşüş göstermektedir.

Bugün nakliyat hizmetleri ile ilgili maaliyet hesaplaması yapılırken 10. kata dara yapılacak çift taraflı bir asansör kurulumunun maliyeti her bir taraf için 250 liradır. Kısacası çift taraf asansörlü bir taşımacılığın sadece asansör masrafı 500 liradır. Katların 10. kattan daha yüksek olması halinde bu rakam artış göstermektedir.

Asanörlü taşımacılık hizmetlerinde asansör maliyetlerini öğrendikten sonra gelelim işçilik rakamlarına. 2+1 veya 3+1 büyüklüğe sahip bir evin taşınmasında en az 4 kişilik bir ekip yer almaktadır. Bu ekibin içerisinde bir adet mobilyacı yer almaktadır ki mobilyacının yevmiyesi 150, diğer çalışanların yevmiyesi ise 125 liradır. Yani işçiliğin toplam maliyeti 525 liradır.

İşçilik ve asansör masraflarından sonra gelelim ambalajlama malzemesine. Her bir taşımacılıkta tanesi 25 lira olan en az 2 adet streç folyo ile eşyalar sarılmaktadır. Buna ek olarak barlonlu naylon kullanımını eklersek her bir taşınmada 150 liralık bir ambalajlama malzemesi gideri ortaya çıkmaktadır.

Büyük bir kamyonun tek bir sefer için masrafı 300 lira olup karşımıza toplamda 1475 liralık bir maliyet ortaya çıkmaktadır. Evinizi asansörlü sistem ile sağlıklı bir şekilde taşımak istiyorsanız en az 1600 lirayı gözden çıkarmanız gerekir.

Yukarıda belirtilmiş olan maliyetler 6 Ekim 2020 tarihinde hesaplanmış olup bu maliyetler ilerleyen zaman içerisinde farklılıklar gösterebilmektedir.