Teslimat Süresi

Müşterilerimiz tarafından tarafımıza en çok yönlendirilen sorulardan ve merak edilen konulardan bir tanesi de eşyaların teslimat süresidir.

Teslimat sürelerimiz güzergah, mesafe ve araç programına göre değişiklik göstermekte olup azami teslimat süremiz yurt içerisinde 72 saat, yurt dışına ise 60 gündür.

Farklı bir teslimat tarihi konuşulmadığı sürece azami teslimat süreleri aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Şehir içi taşımacılıklarda teslimat aynı gün yapılır.
  • Şehirler arası taşımacılıklarda 450 kilometreye kadar olan mesafelerde teslimat 48 saat içerisinde yapılır.
  • Şehirlerarası taşımacılıklarda 450 kilometre üzeri mesafelerde teslimat 72 saat içerisinde yapılır.

Yurtdışı taşımacılıklarda teslimat süreleri gümrükleme sürecine göre değişiklik göstermekte olup Avrupa ülkelerine ortalama 14 gün içerisinde teslimat gerçekleştirilirken Amerika, Avustralya ve Uzakdoğu ülkelerinde bu süre 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Taşımacılık süreçleri 11 Haziran 2009 Tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 27255 sayılı KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ‘ne uygun bir şekilde planlanarak taşımacılık işlemleri gerçekleştirilir.

Anlaşmazlık durumlarında

  • Eşya yüklendikten sonra müşterinin eşyalarını belirtilen zaman zarfında teslim almaması halinde eşyalar en yakın yediemin depoya teslim edilerek tutuanak altına alınır ve müşteri ödeme sonrası eşyalarını teslim alabilmektedir.
  • Eşyalarını yüklettikten sonra teslimat süresini uzun bulan müşteriler masrafları karşılamak kaydıyka eşyalarını kamyonun bulunduğu konumdan teslim alabilmektedir.